Diktáty online

Rýchla príprava na diktáty. Do textu s rozsahom jedného odstavca dopĺňajte na vybrané miesta správny variant z dvoch možností. Naše diktáty majú jednoduché ovládanie (môžete využiť myš alebo šípky) a priebežné vyhodnotenie. K dispozícii je viac ako 160 diktátov so zaujímavými príbehmi.

Ak máte záujem o klasické diktovanie s kompletným zápisom, prejdite na hovorené diktáty (nenechajte si ich ujsť, sú teraz výrazne vylepšené).

Rýchla príprava na diktáty. Do textu dopĺňate na vybrané miesta správny variant z dvoch možností.

Vybrané slová po Z | stredné

Písanie i/y

Vybrané slová
Vybrané slová po B
Vybrané slová po M
Vybrané slová po P
Vybrané slová po R
Vybrané slová po S
Vybrané slová po V
Vybrané slová po Z
Písanie i/y po mäkkých a tvrdých spoluhláskach
Y/I po spoluhláske L
Y/I po spoluhláskach D, T, N
Y/I po spoluhláskach H, CH, K, G
Písanie i/y v koncovkách
Koncovky podstatných mien: mužský a stredný rod
Koncovky podstatných mien: ženský rod, pomnožné
Koncovky prídavných mien: pekný, cudzí, páví
Koncovky prídavných mien: matkin, otcov
Oni/ony, sami/samy, radi/rady, číslovky
Koncovky -my, -mi, -ami
Y/I v koncovkách: mix
Písanie i/y: mix

Znejú podobne

Samohlásky a dvojhlásky
Písanie ä/e/a
Rytmické krátenie
Spodobovanie
Párové spoluhlásky b/p, d/t, h/ch atď.
Písanie v/u
Spodobovanie: mix
Zdvojené spoluhlásky
Písanie nn/n
Zdvojené spoluhlásky: mix

Veľké písmená

Miesta
Geografia, príroda, vesmír
Štáty, oblasti
Mestá, časti miest, ulice

Slovné druhy

Príslovky

Interpunkcia

Interpunkcia a typografia
Interpunkčné znamienka
Priama reč

Slová a ich význam

Slovná zásoba
Spisovné alebo nespisovné?

Ukážky

Príslovky

Nový strih

László sa tešil ako malý chlapec.   mu Ildikó vybavila strihanie u svojej kamarátky - nebola to síce kaderníčka, ale podľa slov Ildikó má so strihaním skúsenosti. László síce   túžil po dlhých vlasoch, ale po dvoch rokoch nosenia mu už   prekážali a dnes mal možnosť dať sa   ostrihať.   pobehoval   po byte,   ho čakali behačky   po meste a večer utekal   domov, kde ho už čakala Ildikó aj so svojou kamarátkou „kaderníčkou”. Tá začala hneď   , najprv ho ostrihala len   a ani nie po štvrťhodinke bol László   ostrihaný. Akurát, že   . Keď to László uvidel, ostal v šoku a   povedal Ildikó aj kaderníčke, že sa mu strih vôbec nepáči. Zavrel sa v spálni a smútil za svojimi vlasmi. Našťastie mal   svojho najlepšieho kamaráta Františka, ktorý býval hneď   - bez neho by sa cez toto sklamanie preniesol len   .

Vybrané slová po P

Zabudnutý kostým

Keď Jakub ráno na dverách školy uvidel náp   s „Karneval“, nahnevane si buchol po čele. Už zase si zabudol zohnať kostým. Nezostalo mu nič iné, ako op   tať sa svojich spolužiakov, či mu niečo nepožičajú. Kostýmy ostatných boli úžasné. Dvojičky Nina a Sofia sa prezliekli za Indiánky s kop   jami, ktorými našťastie nikoho nechceli p   chnúť. Martin si vyrobil kostým čerta. Najviac sa mu podarili kop   tá, ktoré vyzerali ako pravé. Najvtipnejšie sa prezliekol Adam, ktorý si na p   žamo namaľoval hnedé a čierne šup   ny tak, aby vyzeral ako p   tón. No zahanbiť sa nedali ani ostatní. V triede bol ešte up   r v dlhom plášti, p   lotka v uniforme a slnečných okuliaroch, chlpatá op   ca s banánom v ruke a mnoho ďalších nápaditých kostýmov. Jakub nakoniec zohnal klobúk, pásikavú košeľu a hračkársku p   štoľ a stal sa z neho kap   tán p   rátskej lode. Na svoj kostým bol nakoniec p   šný rovnako, ako ostatní.

Mestá, časti miest, ulice

Lastovička Linda

Kvety rozkvitali a lastovičky si veselo spievali v   ade   anka   ráľa. Lastovička Linda z   ratislavy mala dnes pred sebou veľa práce. Najskôr musí doručiť list do   etržalky. O 5 minút letí na   ámestie SNP a o necelých 15 minút na   ámestie   udovíta   túra. „To je ale uponáhľaný deň!“ povedala Linda lapajúc po dychu. Linda sa osviežila dúškom vody a zamierila na   ratislavskú   tanicu. Odtiaľ musela doručiť dva listy do   evínskej   ovej   si a jeden list na   ajnorovo   ábrežie. Keď Linda doručila posledný list, preletela ponad   taré   esto naspäť do   adu   anka   ráľa neďaleko   utobusovej   tanice   lynské   ivy. Tam jej kolegyňa zo   vätého   ura oznámila, že ju zajtra čaká náročná služobná cesta do   ošíc.

NAPÍŠTE NÁM

Neviete si rady?

Najprv sa, prosím, pozrite na časté otázky:

Časté otázky Návody pre rodičov Návody pre učiteľov

Čoho sa správa týka?

Odkaz Obsah Ovládanie Prihlásenie Licencia